rekuperace_domu_PR2
Trendy v bydlení

Začněte ve svých domovech větrat efektivněji s pomocí rekuperace vzduchu

Ke správné výměně vzduchu v uzavřeném prostoru bychom měli okna otevírat přibližně 20x denně po dobu 5 minut. Přiznejme si, že tento scénář je téměř pro každého z nás nereálný. Navíc v chladných zimních dnech by nám tímto způsobem z domova unikalo teplo. Nevyvětraný vzduch se však může stát škodlivý pro zdraví, jelikož v něm roste obsah CO2. Hlavní smysl větrání je tedy takový, abychom uvnitř místností dýchali čerstvý a kvalitní vzduch. A jak takového efektu dosáhnout i bez nekonečného otevírání oken?

Inovativní řešení výměny vzduchu s pozitivním dopadem na naše zdraví

Efektivního větrání v bytech či domech docílíte díky rekuperaci vzduchu. Díky tomuto systému nebudete zbytečně ztrácet teplo a Vaše plíce si budou užívat vyčištěný vzduch zbavený prachů či alergenů. S rekuperací vzduchu mohou okna zůstat zavřená a Vás nebude při klidném čase trávený doma rušit hluk z ulice či z dopravy.

A jak rekuperace vzduchu funguje?

Celý proces rekuperace vzduchu začíná tím, že rekuperační jednotka nasaje venkovní vzduch. Ten je poté odveden do rekuperačního výměníků. Z druhé strany je pomocí výměníků z místnosti odveden odpadní vzduch. V rekuperačním výměníků se následně čerstvý vzduch ohřeje a je odveden do místnosti našeho domova.

Rekuperace vzduchu vhodná i pro starší domy

Kromě nesmírných výhod pro naše zdraví šetří rekuperační systém náklady na energie v bytech a domech. Díky tomuto chytrému systému totiž můžete ušetřit za vytápění více než 20 % provozní energie! Celý systém udržuje stabilní vlhkost v místnosti a tím i kondenzaci vlhkosti na zdech a případné nežádoucí plísně. Z tohoto důvodu se vyplatí rekuperaci vzduchu umístit i do starších domů jako prevenci proti bakteriím a plísním. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *