Interiér

Podzimní věnec zvládnete i svépomocí

Ve vzduchu je cítit podzim a je třeba se na přechod z léta do teplých podzimních barev připravit. Zkuste to s tímto jednoduchým podzimním věncem, který si snadno vyrobíte i svépomocí.

Vyrobit si jednoduchý a přitom krásný věnec třeba na dveře, vrata, branku, ale i na stěnu, zvládne opravdu každý. Stačí zapojit svou fantazii a pustit se s chutí do toho. Vyměňte tedy svůj věnec, který vám visel na předních dveřích po jarní a letní sezónu, a dejte mu podzimní kabát. Pokud si jej vyrobíte podle sebe, bude dokonalou ozdobou vašeho domu či bytu.

Umístění věnce

Nejprve si ujasněte, kam věnec budete chtít umístit. Zda bude viset nebo ležet a na jakém místě. Podle toho vybírejte materiál i jeho barvy. Působivé kombinace docílíte třeba v odstínech červené, oranžové a hnědé, kde můžete využít listí, šípky nebo jeřabiny. Zdobení věnce může být v podobě bobulí ptačího zobu, oranžové mochyně, malých okrasných jablíček, obilných klasů, makovic nebo klasů kukuřice. Můžete sáhnout i po šlahounech ostružin, zapojit sušené květy růží nebo pastelově zbarvených květů usušených hortenzií.

Náš tip: Vyzkoušejte sušení květů v silikagelu. Udrží si tvar i barvu.

Potřebný materiál

· základ věnce (slaměný, z proutí nebo z drátu)

· podzimní listí na věnec (nasbírané nebo umělé)

· vlasec nebo vázací drát na cívce

· stuha z pytloviny nebo juty

· nůžky

Jak si vyrobit jednoduchý podzimní věnec

Základ věnce si můžete zakoupit, nebo si splést dohromady třeba větvičky vrbového nebo březového proutí a zakončení upevnit pevným drátkem. Položte si základ věnce na stůl a začněte je ovíjet vlascem nebo vázacím drátem a současně přikládat listy, jako byste přikládali větvičky jehličí na vánoční věnec. Předchozí viditelný drát nebo vlasec vždy překryjte novou řadou listů a oviňte.

Zdobení věnce

Na závěr můžete doplnit na věnec čísla domu, ale i sušené plody, jako jsou šípky, jeřabiny, šišky, kaštany, žaludy nebo šišky. Pěkné jsou i sušené květy, ale mohou být i umělé, které si zakoupíte. Nakonec přivažte stuhu z juty nebo z pytloviny, můžete použít i lýko.

Obrázky zdroj: livingathome.de

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.