Interiér

Podzimní dekorace nejen vašeho bytu

Podzimní dekorace do bytu mají své kouzlo. Nádherné barvy v přírodě, sladké i sušené plody, to vše představuje inspiraci pro jednoduchou proměnu interiéru, zajímavé a vlastnoručně dělané dekorace.

Volte barvy jako je okrová, béžová, oranžová, odstíny hnědé, temně rezavá, žlutooranžová i bílá. Naplánujte si procházku do přírody, nasbírejte šišky, bukvice, kaštany, šípky, jeřabiny, listy a větvičky. V květinářstvích seženete malé okrasné dýně a další zdobení, ze kterých si vytvoříte svoje vlastní dekorace. Věnec na dveřích z podzimních listů, bobulí a sušených plodů každého příjemně naladí.

Tip: Jak zařídit dětský pokoj pro kluka? Inspirace

Kde vzít materiál

Příroda barví listy do žluta, červena, oranžova a hněda. Podzimním plodům dává kouzelné zbarvení. Ve volné přírodě i na zahradách můžeme získat suroviny pro výrobu podzimních aranžmá. Z trvalkových záhonů posbírejte zajímavá květenství, která mají pěkný tvar či barvu. Na záhonech s okrasnými keři nasbírejte bobule, na vřesovištích drobné větvičky vřesů a vřesovců v bílé, v růžové a fialové barvě. Využijte šípky i plody jeřabin, třezalek, mochyní a šištice chmelu. Vděčné jsou kukuřičné klasy, malé dýně, sušené makovice, krásné okolíky květů vratiče, šišky a větvičky s hlošinami.

Podzimní dekorace do okna

Ze vší podzimní krásy vytvoříte dekorace na zahradu, do bytu, domu, na terasu anebo na balkon. Do okna si můžete dát místo klasické záclony závěsy z provázků s oranžovými lampionky mochyně doplněné žlutým vratičem a červeně zbarvenými listy kanadského javoru. K ozdobení podzimních truhlíků využijte vřes, břečťan a šičky. Doplňte je chryzantémami v květináčích. Zajímavá je kůra z pomeranče a miniaturními věnečky spletené z vřesu ovinuté jemným drátkem. Lila, oranžové a purpurové tóny dodají truhlíkům tu správnou podzimní atmosféru.

Podzimní dekorace na dveře

Krásnou kytici na stůl v domě či na terasu zhotovíte ze svazečků barevného listí na špejlích. Přidejte krásně vybarvená, červená, vyleštěná jablka upevněná na špejlích a doplňte kontrastní oranžovou či zelenou barvou malých dekoračních dýní. Zajímavé jsou kytice naaranžované do květináče s šedou florexovou hmotou. Do ní zapíchnete pár větviček hlohu, šípků, stonků s mochyněmi, chryzantémy a květináč lze oblepit klasy kukuřice a omotat vše režným provázkem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.