betonové obrubníky
Pro kutily

Jak betonovat obrubníky? Poradíme vám

Pokud plánujete s příchodem jarního počasí upravovat okolí svého rodinného domu, zřejmě se zaměříte i na chodníčky linoucí se zahradou a příjezdovou cestu. V takovém případě se neobejdete bez materiálu, jako jsou betonová dlažba a obrubníky. O pokládce venkovní dlažby je napsáno spousta článků, ovšem jen málokterý se zaměřuje na obrubníky jako takové. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při betonování obrubníků.

betonové obrubníky

Obrubníky mají úkol oddělit okolní vegetaci od chodníků, případně pojezdovou komunikaci od chodníků. Podle toho se potom betonové obrubníky rozlišují na chodníkové a silniční.

Jak pracovat s obrubníky?

Velice důležité je zohlednit rozměry venkovní dlažby, respektive její šířku, abyste minimalizovali její úpravy. Jakmile si rozvrhnete, jak široký by měl chodník být, natáhněte si provázek, změřte výšku a vytvořte rovinu, na kterou budete klást obrubníky. Poté můžete přejít k samotnému betonování obrubníku.

Pro betonování obrubníků se používá zavlhlý beton s co nejmenším množstvím vody. Pokud by byl totiž beton tekutý, stalo by se vám, že by z obrubníků stékal, což zřejmě nechcete. S volbou konkrétního betonu vám pomohou přímo ve stavebninách.

Kde obrubníky koupit?

Současný trh je vskutku rozmanitý a nabízí se vám hned několik prodejců betonového materiálu. Obrubník najdete v pestrém produktovém portfoliu společnosti Presbeton. Jedná se o ryze českou firmu, která nabízí všechno potřebné pro revitalizaci exteriéru. Seženete u ní jak dlažby, tak i obrubníky či tvarovky. Přijdete si na své, i když sháníte zákrytové desky, palisády či květináče. Sortiment doplňují ještě lavičky a stoly.

Objednejte si všechno potřebné skrze internet a vyčkejte, než vám dopravce doručí materiál přímo domů, a tak se nemusíte takřka o nic starat. Potom se jen pustíte do práce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *