zelená_energie_žárovka_na_trávě_PR
Trendy v bydlení

Zelená elektřina je vaší cestou k novému životnímu stylu

Obvykle mluvíme o změně životního stylu tehdy, když se rozhodneme skladbu našeho jídelníčku posunout k zdravějším potravinám, nebo se konečně chceme začít pravidelně hýbat. Jenomže to je málo. Změnit životní styl znamená rovněž začít více myslet na trvale udržitelný rozvoj a chovat se ekologicky. Protože vše je provázané se vším a bez zdravého životního prostředí nebude zdravým ani náš život. A přispět musí každý z nás. Třeba tím, že v našich zásuvkách poteče zelená elektřina.

Je velice chvályhodné, že jsou trendem různé eko styly. Ať již jde o zero waste – tedy život bez odpadu, o naši snahu jíst bio potraviny a zvířata z eko chovů, vyhýbat se potravinám s palmovým olejem či měnit staré žárovky za úsporné LED. Každá maličkost se v globálním měřítku dokáže projevit jako obrovská změna. Zkusit to lze i díky elektřině. Zelená elektřina je dalším článkem, který pomůže naší planetě i nám samotným na cestě za zdravějším životním stylem.

Co vlastně zelená elektřina je?

Zelená energie je elektřina vyráběná pomocí obnovitelných zdrojů. Bez uhlí a bez jádra. Může jít o sluneční, větrnou či vodní energii, ale je to též elektřina z obnovitelných zdrojů, jakými jsou bioplyn a štěpka z energetických plodin a dřevin.

Zelená v zásuvkách

Pojďte přispět k trvale udržitelnému rozvoji. E.ON jako dodavatel ekologické elektřiny dává příležitost zvolit si právě tento zdroj energie. Máte možnost volit i typ odebírané zelené elektřiny. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte energii slunečnou, z bioplynu či některou další. Vaše domácnost přitom funguje dál naprosto stejně. Nic neměníte na přívodu elektřiny, na jističích, ani na zásuvkách. Co ale měníte, navíc k lepšímu, je náš svět.

Ekologická elektřina není dražší

Nebojte se ceny za zelenou elektřinu. Řada lidí má strach z vyšších účtů, které musí zaplatit. Ale zvednutí ceny vaší elektřiny je skutečně minimální. Při obvyklé spotřebě se váš roční účet nezvedne o více než 80 Kč. Váše pomoc životnímu prostředí bude ovšem obrovská.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *