27472-plachta
Dům a Zahrada

Zakrývací plachty: Na co se dají využít a jak na jejich výběr?

Ne vždy se najde dostatek místa v rodinném domě či v kůlně na zahradě, abyste mohli bezpečně uschovat veškeré náčiní a předměty, které chcete ochránit před nepřízní počasí, potažmo před zloději. Proti dešti, větru, ale také slunečním paprskům se pak vyplatí použít speciální zakrývací plachty.

27472-plachta

Proč investovat do krycích plachet?

Pakliže si domů pořídíte kvalitní krycí plachtu, lze pod ní schovat prakticky cokoliv. Před zimou to může být například nasekané dřevo, u něhož chcete, aby nezapadlo sněhem a nenapadly jej plísně. Krycí plachty se dále dají aplikovat také pro venkovní uskladnění zahradního nábytku. Stačí je mít v patřičné velikosti a s vhodným upínáním. Z tohoto hlediska jsou velmi užitečné zejména krycí plachty s oky, díky nimž se mohou pevně spojit se zemí, domem, zábradlím apod.

Zakrývací plachty jsou vhodné rovněž pro ochránění nepoužívaných zahradních strojů a pomůcek, jestliže pro ně nemáte určený samostatný příbytek a nechcete je zbytečně tahat dovnitř domu či garáže, kde by zabíraly příliš mnoho místa. Možností využití zakrývacích plachet je zkrátka ohromné množství.

Cenové rozpětí při nákupu nových zakrývacích plachet

Krycí plachty jako ochrana před počasím nestojí nijak závratnou sumu, nejlevnější varianty vyjdou na méně než 200 korun. Záleží samozřejmě na konkrétních rozměrech, respektive zda mají oka, případně z čeho jsou vyrobené. Pro maximální ochranu proti nepříznivým klimatickým podmínkám je dobré zvolit především modely z pevného kašírovaného polyetylenu. Materiál je schopný po dlouhou dobu odolávat nejen větru a dešti, ale zabraňuje rovněž pronikání slunečních paprsků. Jeho strukturu nenarušuje UV záření, takže dlouho vydrží v původním stavu.

Krycí plachty jsou doplňky, do nichž se rozhodně vyplatí investovat. Nikdy nevíte, kdy se vám na vašem pozemku budou zakrývací plachty hodit. Je dobré mít je raději v zásobě, než abyste je posléze sháněli na poslední chvíli.

Nákup spolehlivých krycích plachet s oky lze provést na webu, který provozuje firma Plachty Štěpáník. Vyrábí rovněž řešení na míru dle přání zákazníků.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *