Interiér

Jak útulně zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj je asi nejdůležitější místnost v domácnosti, proto by měl být zařízen hezky i prakticky. Jaký tedy vybrat nábytek do obývacího pokoje a podle čeho volit, abychom se zde cítili co nejlépe?

Výběr nábytku do obývacího pokoje se odvíjí zejména od oblíbeného stylu a velikosti místnosti. Do malého prostoru nelze vměstnat obývací sestavy náročné na prostor. I malý obývací pokoj však může být praktický, útulný a s pěkným designem. Můžete zvolit obývací stěny či televizní stěny, které doplníte sedací soupravou, konferenčním stolkem, komodou, vitrínou, knihovnou či poličkami.

obývací_stěna

Velké obývací pokoje

Velká místnost nám dovolí zajistit i dostatek úložného prostoru, Do menšího prostoru se hodí zapojit i praktické komody, které nabízí dostatečný úložný prostor. Do velkého obývacího pokoje se vejde i knihovna, která působí honosným dojmem. Obývací stěny mohou zahrnovat i vitríny, kam si vystavíte třeba sběratelské předměty.

obývací stěny

Barvy v obývacím pokoji

Pokud máte dostatečně velký obývací pokoj, můžete si dovolit více barev i tmavší odstíny. Barvu nábytku je třeba přizpůsobit celkovému interiéru. Volte také barvy nenáročné na údržbu. Na tmavém nábytku nejsou tak vidět skvrny, ale prach na nich více vynikne. Na hladkém, jednobarevném nábytku je vidět každé smítko. Masivní nábytek, nebo nábytek s povrchovou imitací dřeva se lépe udržuje. Pokud volíte nábytek v obývacím pokoji, zbytečně prostor nepřeplňujte a dopřejte mu vzdušnost.

Nezapomeňte na doplňky

Do obývacího pokoje se hodí k obývacím stěnám zrcadlo, které prostor zvětší a projasní. Příjemnou atmosféru zajistí i obrazy, rodinné fotografie v rámečku, lampy a dekorační předměty. V interiéru by neměly chybět ani pokojové rostliny a bytový textil, který každý obývací pokoj zútulní a zjemní. Ke knihovně a křeslu patří dostatečné světlo. Útulnou atmosféru vytvoří i osvětlené vitríny a poličky. Vybírejte podobný typ svítidel. K výraznému centrálnímu osvětlení dejte doplňková svítidla a lampy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *