sanace_zdiva_PR
Pro kutily

Sanační omítky

Sanační omítky přináší vhodné řešení všude tam, kde potřebujete opravit poškozené zdivo vodou, vlhkostí, mrazem nebo třeba solí. Pro sanaci a renovaci byl vyvinut důmyslný sanační systém WTA, který zahrnuje hned několik druhů sanačních maltových směsí rozdělených podle stupně poškození zdiva.

Při degradaci klasické omítky proniká vlhkost ze zdiva do omítky. Pronikající voda je nositelem rozpustných výkvětotvorných solí, jako jsou roztoky síranů, dusičnanů, chloridů či uhličitanů, které pocházejí z půdy, ovzduší, zdicího materiálu nebo využívání objektu. Vzlínající voda vynese soli k omítce, kde se voda odpaří, soli podléhají hydratačním a krystalizačním změnám a omítku i zdivo narušují. Vysoká vlhkost snižuje mrazuvzdornost povrchových úprav a vrstev zdiva.

Produkty pro sanaci vlhkého a poškozeného zdiva

  • Sanační omítky – systém WTA
  • Sanační vápenný systém pro památkovou péči
  • Produkty pro povrchové úpravy sanačních omítek

Požadavky na sanační omítky a jejich výběr

Požadavky na sanační omítky se mohou v mnoha případech hodně lišit, proto je třeba při výběru postupovat velmi obezřetně. Například pro památkovou péči je třeba výběr sanační omítky na vlhké zdivo opravdu nepodcenit a pro sanaci zvážit použití vápenného systému. Pokud jde o tepelně izolační vlastnosti sanační omítky, tak ty jsou velmi podobné jako u běžné maltové směsi.

sanační_omítka_sakret_czPR

Povrchové úpravy sanačních omítek

Svoje specifické požadavky má také nátěr či barva, kterou se sanační omítka pokryje. V první řadě je potřeba zajistit prodyšnost sanačních omítek. Běžný nátěr by totiž povrch sanační omítky zcela uzavřel a ve zdivu by se pak nadměrně hromadila vlhkost. Proto vždy hledejte vhodné produkty určené právě pro povrchové úpravy sanační omítky. Cena sanační omítky a nátěrů pro povrchové úpravy je sice o něco vyšší než cena běžných omítek, ale určitě se vám jejich použití vyplatí. 

Při sanaci a renovaci vsaďte na kvalitu

Při sanaci a renovaci je nutné především volit hlavně kvalitu, nikoliv jen nejnižší cenu. Nedílnou součástí při použití sanačních omítek je vždy konečná povrchová úprava, která má vyhovující difuzní parametry. Sanační omítky na vlhké zdivo i další produkty na jejich povrchovou úpravu volte vždy v té nejvyšší možné kvalitě. Doporučujeme využít sanační omítky od firmy www.sakret.cz.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *