Architektura

Luxusní dům jako chata, bydlete podle svých představ

Návrat k přírodě je prostě všudypřítomný, alespoň na oko. Většina chatových domů předělaných nebo přímo postavených k trvalému bydlení z venku totiž sice vypadá jako starodávný srub nebo horská chatička, ale ve vnitř vás čeká to nejmodernější vybavení a internetové připojení, bez kterého dnes neudělá snad nikdo ani krok. Co na tom, že nám ty všechny wi-fi, telefony a PC škodí, my je prostě milujeme. Pokud vás láká jedinečná atmosféra daleké a nespoutané kanadské divočiny, nemusíte se tedy hned koupat v neckách nebo v potoce. I tak vás může denně vítat opojná vůně dřeva a jeho přirozenost lahodit oku i doteku.

Zdroj: hgtv.com

Milujeme sruby

Moderní městské stavby vás už nikdy nebudou nudit a můžete bydlet trochu jinak. Budete k tomu potřebovat pořádný terénní vůz, kterým si zajedete pro zásoby a tak té ekologii dáte trochu na frak, po zbytek času ale můžete čerpat energii okolní krajiny. Kvalitní dřevěný srub je tím ideálním místem pro život. Bydlení ve srubech má prostě své nenapodobitelné kouzlo, kterému propadlo v poslední době velké množství lidí. Splynutí s přírodou nám dodává každodenní energii, odbourává všudypřítomný stres a domov nám tak nikdy nezevšední. Budeme se tam rádi vracet. Stavba srubu nezatěžuje životní prostředí. Chce to jen vymyslet, čím se tam daleko od lidí budete živit.

Zdroj: tetonheritagebuilders.com

Nejkrásnější srub na světě

Inspirovat se můžete dřevěným srubem v hlubokých lesích Yellowstonského národního parku v americkém státu Montana, který má plochu 167 m² a nabízí úchvatný výhled. Moderní nízkoenergetickou stavbu ze dřeva a kamene u jezera navrhl architekt Daniel Turvey a můžete si ji třeba na zkoušku celoročně pronajmout. Místnosti jsou zařízené na míru vyrobeným nábytkem z masivu a zábradlí tvoří jelení parohy. Plně zaizolovaný srub má 3 ložnice, 2 koupelny, obývací pokoj s kulečníkovým stolem, kuchyň spojenou s jídelnou, ale i molo pro loď. Každý milovník těchto staveb skutečně ocení nostalgickou atmosféru, která jej zařazuje mezi nejkrásnější sruby na světě. Headwaters vypadá jak z romantického filmu. Stavba získala certifikaci LEED Platinum a řadu dalších ocenění. Zaplatíte zde 270 dolarů, tedy asi 6 000 korun za jednu noc.

Zdroj: smallhouseswoon.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.