Interiér

Jak zařídit dětský pokoj pro holku?

Chcete, aby se vaše malá či větší slečna cítila ve svém pokoji jako v opravdovém království? Můžete proto zvolit dívčí design, který je charakteristický a originální. Nabídka dětských pokojů pro holky a studentských pokojů pro dospívající dívky je opravdu široká. Romantické designy nábytku v tradičních holčičích odstínech jako je bílá a růžová mohou nahradit i zcela jiné barvy. Záleží jen na vaší fantazii.

Volte jemné pastelové barvy

Bílá se světle či tmavě růžovou barvou je kombinací, která je už celá léta pro vybavení dívčích pokojů nejoblíbenější. Můžete však použít i jiné pastelové barvy, jako je třeba žlutá, lososová či jemně zelená. Kombinujte maximálně dvě barvy a třetí zvolte jen jako doplňkovou na pár dekorací. Používejte přírodní materiály. Vyčleňte v dětském pokoji zóny na hraní, na spaní a na učení.

Dětský pokoj pro holku

Interiér malé i větší slečny je vždy více doplněn dekoracemi, nesmí chybět větší šatní skříň a zrcadlo. Dbejte na dostatek úložných boxů a prostoru na skladování. Samotná postel může být ozdobnější, třeba s komfortním čalouněným čelem, které je samo o sobě dekorativní a zdobené různými prvky. Můžete zvolit menší či klasické postele s kvalitní matrací. Rustikální prvky mohou být ozdobou celého interiéru.

Bezpečný nábytek

Zakulacené hrany nábytku jsou mnohem příjemnější, než ty ostré, o které se mohou malé slečny zranit. Oblé tvary nábytku navíc lépe korespondují s rustikálním a romantickým designem a navozují elegantnější atmosféru. Nábytek může v sobě nést i stopy secesního nábytku, aby se holčičky cílily opravdu jako na zámku. Velmi důležitá je také kvalita. Přidejte polohovací psací stůl a ergonomickou židli.

Ozdobte dětský pokoj stylovým dětským textilem

Útulnost každému interiéru dodají závěsy, polštářky, deky i povlečení. Motivy můžete vybírat v neutrálních barvách nebo s dětskými vzory, které malé slečny jistě ocení. Se závěsy můžete sladit třeba polštářky a dětské povlečení. Dejte si pozor, abyste jednotlivé vzory moc nemíchali a místnost pak nevypadala chaoticky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.