Interiér

Skleněné dělicí stěny a celoskleněné dveře

Způsobem jak dosáhnout dojmu z otevřeného prostoru a zároveň zachovat hranice jednotlivých místností jsou skleněné příčky a celoskleněné dveře. V případě skleněné příčky je nutné plánovat již při projektu domu či bytu. V případě rekonstrukce je vždy nutné statické posouzení zdi, kterou chceme nahradit skleněnou stěnou. Jednodušší aplikaci představují celoskleněné dveře, ale i u těch se vyplatí dopředu plánovat a svěřit montáž odborníkům.

Bezpečnost a snadná údržba

Vedle svých estetických kvalit nabízí sklo také široké praktické výhody. Jednoduchá údržba a odolnost vůči běžným chemikáliím používaných v domácnosti staví sklo nad ostatní materiály.

Volba skla

Vždy záleží na majiteli domu či bytu, zda zvolí do interiéru povrchově upravené sklo – např. mléčné (Matelux®) nebo s potiskem (Artlite), aby zachoval diskrétnost  prostoru za ním, nebo nechá vyniknout otevřenému prostoru a zvolí sklo čiré (Planibel® Clearlite), aby vytvořil nenápadné přechody. Trendem současného interiéru je použití vysoce reflexních skel (Stopsol) s efektem polopropustného zrcadla. Rozdílnou intenzitou světla před a za takovou skleněnou příčkou nebo dveřmi, lze dosáhnout průhlednosti či naopak efektu zrcadlové stěny.

Chcete-li, aby se z dveří stal výrazný designový prvek, který určí osobitý charakter prostoru, můžete zvolit skla barvená ve hmotě, která propouští dostatek světla, ale zároveň přináší do interiéru barevný nádech v tónech šedé, tmavě šedé či bronzové.

Design těchto aplikací je v neposlední řadě závislý i na použitém kování a uchycení. Pokud je promyšleně vybráno, podtrhne stylovou jednotu s prostorem.

Otočné dveře

Nahraďte plné dveře celoskleněnými. Výraznou změnu ve vašem interiéru může zajistit výměna běžných plných otočných dveří za celoskleněné. Nepřebernou nabídkou designových variant skla či kování vytvoříte dveře přesně dle vašich představ. Lze využít stávajících zárubní nebo kotvit přímo do stěny. Nevyhnutelným řešením je využití celoskleněných dveří v případě skleněné stěny či příčky.

Ušetřete místo

Posuvné dveře umožňují lepší využití prostoru. Tuto otázku řeší především obyvatelé malometrážních bytů. Posuvné dveře nahrazují klasické otočné dveře tam, kde pro otvírání není dostatek místa. Z praktického hlediska umožňují vytvoření soukromí či naopak sdíleného prostoru, a to dle individuální nálady obyvatelů. Zároveň jsou velmi elegantní a poskytují vzhled luxusního designu. Volbou typu osazení (na stěnu či do pouzdra) lze snadno vyhovět dispozičním požadavkům prostoru i v případě rekonstrukce. Posuvné dveře ze skla jsou bezpečným řešením, vyrábí se z tepelně tvrzeného skla tloušťky 8 mm, které splňuje bezpečnostní požadavky. Navíc je sklo odolnější proti poškrábání než jiný materiál.

Zmíněné aplikace jsme schopni dodat na klíč, počínaje radou o vhodném typu skla, zaměření, až po instalaci.

Pro více informací navštivte webovou stránku: www.glastetik.cz

Foto: © AGC Glass Europe

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *