Střecha rodinného domu
Pro kutily

Perfektně postavená střecha je nejlepší investicí, kterou si váš dům zaslouží

Česká republika patří v rámci Evropské unie mezi země, v nichž největší procento lidí bydlí ve vlastním. Asi těžko bychom našli rodinu, která by nesnila o pěkném domku se skromnou zahradou. Takový životní styl s sebou přináší mnoho radosti, ale také povinností a starostí. Základem klidu a bezpečí je střecha. Jak ji zařídit?

Moderní tašky

Častým kamenem úrazu je především střešní krytina, jež je v případě mnoha domů v žalostném stavu. To znamená postupný rozklad spodní konstrukce z důvodu nejen vlhkosti, ale i plísní, parazitů a rychlých změn teplot.

V dnešní době jsou sice střešní tašky stále v kurzu, ale svou popularitu si začínají získávat i plechové a plastové varianty. Ty s sebou přináší hlavně výbornou mechanickou i chemickou odolnost, desítky a desítky let životnosti a také nízkou hmotnost. Přesně proto si nachází své místo hlavně u starších a méně stabilních staveb.

Vše souvisí se vším

Často opomíjenou oblastí jsou i komínové systémy, které jsou v případě odfláknutí zodpovědné za celou řadu katastrof. I v tomto ohledu si lze vybírat z celé řady moderních materiálů, jejichž benefity přinejmenším stojí za zvážení.

Ať už vás zajímají klasické šikmé, nebo spíše ploché střechy, je nutné vyhledat ověřené profesionály s dostatečnými referencemi. Jedině tak budete mít jistotu poctivě odvedené práce, která vám vydrží dlouhé dekády.

Dobrým příkladem jsou třeba profesionálové ze STAV-INVEST (Stavebniny Praha), s pobočkami na Praze 5, 9, 10 a Kladně. Navštívit je můžete klidně i v Kladně, případně si lze objednat požadované produkty z e-shopu. Během chvíle si vyhledáte pestrý inventář certifikovaných dílů, s jejichž pomocí se vaše střecha stane odolnou ochranou. Potřebujete-li doporučit řemeslníka, stačí se zeptat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *