Architektura

Estate Bungalov, jedinečná stavba na Srí Lance

Bungalovy jsou většinou přízemní domy, které se využívají po staletí. Ten, co vám představíme dnes, je ale zcela jiný.

Hlavní ideou bungalovů bylo vytvoření lidského obydlí s velmi praktickou dispozicí, kdy máte všechno po ruce, ale současně máte také plně zabezpečeno dostatečné soukromí všech jeho obyvatel. Vždy se jednalo o stavby velmi praktické. V dnešní době jsou navíc většinou realizovány bungalovy, které primárně šetří veškeré náklady na výstavbu a splňují nároky racionálního bydlení. Bungalov umí být velmi moderním, prostorným a opravdu velkorysým bydlením. Záleží na projektantovi a preferencích klienta, pozemku a zajisté i finančních prostředcích.

Estate Bungalov

Autorem jedinečného bungalovu s názvem Estate Bungalov je Narein Perera. Jde o rodinný dům postavený v místě zvaném Matugama na Sri Lance. Estate bungalov kupodivu není přízemní a skládá se ze tří nadzemních podlaží. V nejvyšším podlaží se nachází ložnice a multifunkční prostor, který je jen zastřešený pomocí střešní konstrukce a tvoří tak spíše funkci nádherné otevřené terasy, která je funkčně propojená s ložnicí. Terasa a výhled z ní jsou zcela jedinečné. Ostatní patra jsou zde provedena obdobným způsobem. Celý navržený dům poskytuje úžasný výhled do okolních lesů nacházejících se v blízkém okolí. Svým majitelům tak nabízí úplný komfort zaznamenaný v jejich požadavcích.

Bungalov jako budoucnost v bydlení

Se vzrůstajícím trendem návratu k přírodě a používání přirozených materiálů mají bungalovy velkou budoucnost. Daný způsob výstavby u těchto forem bydlení je mnohem šetrnější, ekologičtější a v neposlední řadě oceníte jeho menší finanční náročnost. Stavba, jenž tak trochu levituje nad svým terénem, je usazena pouze na ocelových válcovaných nosnících. Tímto způsobem je tak eliminován prostor pro nutnost dlouhých betonových základů, uložených jen do betonových patek. Bungalov takto může spočívat ve svažitém terénu bez nutného zásahu a zasazení dané stavby do půdy ve svahu.

Foto: Courtesy of Narein Perera

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.