Interiér

Tipy na velikonoční dekorace. Co vybrat?

Velikonoce jsou v současnosti krásné svátky jara a v mnoha domácnostech se zaměřujeme na dekorace spojené s jarem. Mnohdy se také pouštíme do dodržování klasických velikonočních zvyků. Pokud budete mít čas a chuť, můžete si letos vyzkoušet některé návrhy na velikonoční dekorace. Většina velikonočních dekorací se pochopitelně točí kolem barevných kraslic a vajíček. Některé dekorace jsou složitější a jiné si stihnete vytvořit i na poslední chvíli. Zkuste třeba bleskovou přírodní výzdobu, kdy si vyfouknete vajíčka, nabarvíte je v různých odstínech zelené, nebo jiné barvy, která se vám hodí do interiéru, a s neobarvenými vejci je naskládáte do různě vysokých průhledných váz. Přidat mezi ně můžete i křepelčí strakatá vajíčka. Na závěr tyto vázy dozdobte čerstvými větvičkami z jívy a různých kvetoucích keřů.

Malé dekorace

Malé vázičky a kalíšky na vejce budou vypadat také úžasně. Doplňte do kalíšků vodu, přizdobte každý jiným druhem malých kytiček, pomněnkami, sedmikráskami, maceškami, fialkami nebo petrklíči a máte doslova nádhernou květinovou zahrádku. Ubrousky zkuste poskládat do tvaru zajíčků, nebo malým textilním zajíčkům přidáte místo zadečku ocásek z jívových větviček s kočičkami, dokonalá dekorace svátečního stolu bude na světě. Hnízdečka, která budou vypadat jako pravá, snadno vytvoříte spletením svazku jemných větviček břízy či vrby, vystelete zeleným mechem a do středu vložte vajíčko. Dozdobte peříčkem a květinkou.

Další jarní dekorace

Zajímavě vypadají i vajíčka pěkně přizdobená lýkem nebo režným provázkem a přilepenou textilní květinkou, čímž vytvoříte nádhernou dekorací. Ke zdobení vajec můžete použít i ubrouskovou metodu nebo krajku, která vytvoří nádherná vajíčka. Působivou dekorací u příležitosti jarních svátků jsou i nejrůznější velikonoční věnce, které vypadají opravdu skvěle. Na základ vyrobený ze slámy ze slámy, větviček nebo třeba i na polystyrenový korpus připevněte pomocí lepidla či tavné lepicí pistole umělá vejce nebo vyfouknutá barvená či bílá vajíčka, přidejte pár pěkných pírek, na krátko nastříhané větvičky vrby i dalších dřevin a působivá závěsná dekorace anebo dekorace na stůl bude hotová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.