Pergola Novos
Pro kutily

Jak na efektivní zastínění zimní zahrady?

Zimní zahrada je oázou klidu, pro mnoho lidí také vlastně jakousi místností navíc, kterou využívají na čtení nebo odpočinek. Vždyť takové posezení s výhledem na západ slunce, venkovský horizont či rozsvícené město je skvělou relaxací.

Myšlenka je hezká, avšak aby zimní zahrada takto sloužila, musí být kvalitně provedená. Mnohdy se objeví problémy s izolací, topením, v létě zase s klimatizací a stíněním. Pobyt na rozpáleném křesílku není nic, o co byste stáli. Nehledě na to, že vystavováním se sluníčku riskujete spálení kůže, nemoci kůže, úpal a úžeh. Takhle by léto v zimní terase vypadat nemělo.

Právě proto je lepší obrátit se na odborníky. Se zastíněním pomáhá společnost T-Shade, která má v nabídce prémiové markýzy proti dešti a hliníkové pergoly.

Speciální markýza vyráběná na míru

Firma T-Shade vyrábí efektivní zastínění zimní zahrady vždy na míru, aby přesně sedělo na konkrétní rozměry daného objektu. Markýza je vyrobená z kvalitních materiálů, chrání před sluncem i deštěm. Látka je samozřejmě nepromokavá a díky vhodnému sklonu voda odtéká na zem.

Pro pohodlí užívání je markýza dodávána s motorem a dálkovým ovládáním. Navíjí se do kazety, takže nemějte strach, že by ublížila z estetického hlediska. A když už mluvíme o estetickém hledisku, výběr odstínů látek je opravdu široký.

Markýza Markilux

Markýza nad střechou zimní zahrady

A jak toto zastínění vypadá z praktického hlediska? Obvykle se instaluje přímo nad střechu zimní zahrady. Existuje několik různých typů, ze kterých si vyberete, a pak si samozřejmě zvolíte i barvu látky. Od nainstalování je markýza vlastně bezúdržbová, pouze je vhodné ji aspoň jednou za rok vyčistit od ptačího trusu, pylu, prachu atd. Ideálně na podzim, pak ji necháte pořádně vyschnout a na zimu zasunete do kazety. Další rok zjara bude zase plně připravená vám celé léto sloužit.

Zdroj obrázků: t-shade.cz

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *