Plynový gril
Dům a Zahrada

Jak správně na zazimování grilu?

Teploty sice už nelákají na velkou grilovací party, ovšem na nějakou menší rodinnou grilovačku to ještě může být. Jak si ještě můžete užít podzimní grilování? A jak se vůbec postarat o gril v zimě?

Zahradní grily na podzim

Žijeme v takovém teplotním pásu, kdy není už v září zima jako někde na Sibiři. Navíc teploty v našich končinách v posledních letech výrazně stoupají, takže když se počasí vydaří, grilovačka může začít! Nebojte se ani té podzimní. Jen si vezměte, že když je úmorné vedro a vy celý den stojíte u grilu, moc příjemné to také není. Proto gril na podzim ještě neuklízejte, party bude trochu jiná a bude mít své kouzlo. Jen si prostě místo ledového nápoje dáte punč. A je i fajn, že na podzim můžete zkusit jiné recepty, v chladnějším počasí snesete tučnější pokrmy, které jsou v létě těžší na trávení. Aby vám nebyla zima, můžete pořídit mobilní hořáky. Podstatné je mít dobré vybavení, dobrou náladu a mejdan může začít.

Plynový gril – údržba

Ať máte jakýkoli gril, myslete především na ochranu před vlhkostí. Samozřejmostí je i volba správného grilu, záleží, co preferujete. Velmi oblíbený je gril na dřevěné uhlí. Dnes jde i o asi nejšetrnější způsob grilování. Navíc tato obdoba je romantická. Zahradní ohniště s grilem zase připomíná táboráky, jak jsme na ně byli zvyklí v dětství. Co se týká skladování, tak zahradní grily jsou odolnější než ty, které se používají třeba na terasách bytových domů. Přece jen se je ale snažte chránit co nejvíce a správně je zazimujte. Celý gril pořádně očistěte, protože mastnota dokáže udělat škody i na nerezovém povrchu. Plynový gril, variace na uhlí apod. klidně počká venku, jen jej stačí ukrýt pod plachtou. A uložte jej pro jistotu pod nějakou stříšku nebo do stodoly či garáže.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *