Interiér

Jak funguje anti-calc systém u žehliček?

Žehličky prošly velkým vývojem a nabízejí mnoho nových a velmi užitečných funkcí. Víte, jak funguje odvápnění žehliček a co je to vlastně za funkci?

Žehličky prošly značnou modernizací a technologie jdou neustále dopředu. Dnes si proto můžete vybrat z mnoha užitečných funkcí, které vám ulehčí žehlení oblečení, ale i samotnou péči a údržbu žehličky. Můžete si vybírat z funkce Anti-Drip, odvápňování, funkce automatického vypnutí a z mnoha dalších užitečných funkcí.

Systém odvápňování neboli anti-calc

Vodní kámen je noční můrou pro nás pro všechny. Řešíme jej na vodovodních bateriích, na sanitárním vybavení, v myčce, pračce, kávovaru i varné konvici a žehlička není žádnou výjimkou. V kurzu jsou také parní žehličky a parní generátory. Zanášení žehličky vodním kamenem snižuje výkon produkované páry a zhoršuje komfort i výsledek žehlení. Odvápňovací systém odvádí nečistoty z vody a posílá je rovnou do nádržky na vodu. Díky odvápňovacímu systému anti-calc proto nemusíte do žehličky používat destilovanou vodu.

Funkce samočištění a Anti-Drip

Podobnou a velmi užitečnou funkcí je třeba samočistící funkce. Jedná se o automatické čištění žehličky. Funguje tak, že se voda v nádržce nejprve zahřeje a díky produkované páře se pak žehlička sama vyčistí. Další často vyhledávanou funkcí u napařovacích žehliček je Anti-Drip. Tato funkce vám zajistí, že nebudete mít na oblečení žádné kapky od páry a vody. Systém totiž velmi účinně bojuje proti odkapávání vody.

Jak na odvápnění

Konkrétní návod na odvápnění žehličky se může lišit podle typu přístroje.

  • naplňte nádržku na vodu a zapněte přístroj na max teplotu bez páry
  • jakmile kontrolka zhasne, odpojíte žehličku a držíte ji nad dřezem tak, aby byla její žehlicí plocha v horizontální poloze.
  • aktivujte funkci calc clean tlačítkmem nebo voličem, stiskněte a podržte, je-li to třeba
  • pak jemně žehličkou zatřeste, dokud nebude prázdná, s parních otvorů bude vycházet voda, pára a vodní kámen
  • pro vyčištění žehlicí plochy nahřejte žehličku a přejeďte přes čistou látku

Automatické vypnutí a vertikální napařování

Velmi užitečné je i automatické vypnutí, které patří k bezpečnostním funkcím. Systém automaticky vypne žehličku, pokud by došlo k jejímu přehřátí, nebo v době delší nečinnosti. Tato funkce dokáže vysoce efektivně předcházet požárům vzniklým od žehličky. Vertikální napařování je velmi užitečnou funkcí, díky které můžete velmi snadno vyžehlit obleky a košile na ramínku, nebo třeba záclony. Žehličku při napařování držíte v ruce vertikálně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.