Jak vyčistit zašlý koberec
Interiér

Tipy, jak obnovit krásu zašlého koberce a prodloužit jeho životnost

Ať už jde o jakýkoli typ koberce, časem ztratí svou nadýchanost. Je přitom škoda, když kobercová vlákna ztrácí svou pružnost a tím i krásu. Nabízí se několik tipů, jak můžete prodloužit životnost svého koberce a navrátit mu skvělý vzhled.

Důlky v koberci

Nový koberec je pýchou domova, skvělé kousky najdete na Nej-koberce.cz. Postupem času však každý model ztrácí svou krásu. Těžký nábytek může v koberci nechat nevzhledné promáčkliny. Pokud se jich chcete zbavit, nabízí se několik způsobů. Jedním z nich je fénování – navlhčete vlákna koberce, poté je vyfénujte a prsty se snažte vlákna načechrat. Další možností je namísto fénu použít žehličku, stačí jen krátké přežehlení přes vlhký ručník.

Znovu nadýchané koberce

Postupem času se koberce opotřebovávají a vznikají větší plochá místa. Krásný vzhled jim můžete navrátit trochou jedlé sody a soli. Vytvořte směs sody a soli 1:1 a posypte jí koberec. Poté ho navlhčete a jemným kartáčem směs zapracujte. Jakmile koberec uschne, stačí ho už jen vysát. O něco jednodušší řešení nabízí parní čistič na koberce, který si můžete půjčit či zakoupit. Spolehlivě se tak zbavíte všech nečistot, hodí se zejména pro dětský koberec, který dostává zabrat.

Pravidelná rutina jako prevence

Klíčová je správná péče, ať už máte koberce metráž či kusové. Doporučit lze přesouvání těžkého nábytku, aby nezpůsobil trvalé důlky. Vhodné je používat speciální podložky pod nábytek, které rozloží velkou váhu. Nezapomeňte na pravidelné vysávání – alespoň jednou týdně. Dále se snažte zabránit znečištění koberce, jednou za čas je dobré zařídit hloubkové čištění.

Udržet koberec stále krásný rozhodně není jednoduché, ovšem stojí to za to. S pravidelnou péčí můžete výrazně prodloužit životnost a vylepšit vzhled, aby byl interiér bez chybičky.

Zdroj obrázku: ambrozinio / stock.adobe.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *