Interiér

Dekorace do vázy

Květinové dekorace ve váze nám dělají v interiéru útulné prostředí. Dodají domovu nezaměnitelný půvab a přírodní nádech. Můžete se držet tradičních vazeb nebo inspirovat moderními trendy.

Nové i recyklované vázy

Pokud vás baví udržitelný styl, na květy vám dobře poslouží třeba recyklovaná váza z plechovky od barvy nebo potravin, větší žárovka nebo zavařovací sklenice. Stačí je umýt, odlepit všechny nálepky a natřít voděodolnou barvou nebo nastříkat sprejem. Nechte je zaschnout a pak na ně můžete nalepit i různé dřevěné dekorace, větvičky, přírodní provázky, lýko, kamínky nebo mušle.

Váza by měla doplnit krásnu květin, ale neměla by je zcela přebít svým výrazem. Délka, tvar a barva květin by měla být sladěna s vázou. Jednu třetinu by měla tvořit váza a dvě třetiny květiny. Váza by neměla dosahovat více než dvou třetin výšky květu.

Suché traviny

S přírodním trendem laděným do zemitých tónů vám pomůže třeba pampová tráva další traviny. Hodí se hlavně jako podzimní dekorace. Připojit lze i makovice, obilné klasy, len, větvičky nebo sušené drobnokvěté luční rostliny. Vyniknou ve váze z terakoty, keramiky i smaltovaných konvičkách.

Luční květy

Luční kvítí mají neodolatelný půvab ve vintage stylu i v moderním bydlení. Díky nim vnesete do interiéru kus přírody a harmonie. Nabízí pestrou škálu tvarů květů a barev, dají se použít samostatně, doplnit travinami nebo v bohaté kytici plné pestrých barev.

Velké květy

Velké květy jako pivoňky, hortenzie či ranunkulusy podpoří skandinávský i rustikální styl bydlení. Plné a bohaté květenství symbolizuje blahobyt a nadčasovou krásu. Bez dalších doplňujících rostlin vynikne jejich půvab naplno. Ve váze z broušeného skla vytvoří nadčasový dojem elegance luxusu.

Eukalyptus

Větvičky mnoha druhů eukalyptu můžete dát do vody, anebo ji usušit. Můžete díky nim vytvořit minimalistická i bohatá květinová aranžmá. Jeho kulaté či podlouhlé lístky s půvabnou zelenostříbrnou barvou mohou být hlavním zeleným prvkem, doplnit můžete i jiné rostliny a květy.

Zelené listy

Podobně jako eukalyptus se do vázy používají i samostatné zelené listy, třeba velké palmové listy nebo listy monstery, které mají nezaměnitelný tvar a imponují svou velikostí. Můžete je použít do moderního a minimalistického interiéru samostatně, jako pozadí živých květů i v sušené podobě.

Monochromatická aranžmá

Aktuálním trendem květinových dekorací je monochromatického ladění interiéru. Populární jsou neutrální béžové, krémové, starorůžové a zemité tóny, proto se v tomto duchu ladí i samotné kytice. Vazby však můžete ladit třeba i do zelené, modré, žluté nebo červené podle vkusu a zařízení domu.

Často kladené dotazy

Jakou zvolit vázu do interiéru?

Dekoraci v interiéru si rádi měníme a přizpůsobujeme vybavení domácnosti. Vázy jsou k dostání v nespočetných variantách velikostí, tvarů, barev a materiálů. Můžete si pořídit rovné, zakřivené i vypouklé vázy z proutí, keramiky, kovu, betonu i klasického, transparentního, barevného či broušeného skla, klasické tvary i extravagantní modely.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.