stehovani-bytu_PR_podrazil
Dům a Zahrada

Stěhování domů jednodušeji a přehledněji s pomocí pár tipů

Stěhování je většinou nepříjemná, zdlouhavá a stresující záležitost. Pokud se však stěhujete do lukrativnější oblasti nebo většího a lepšího obydlí, je stěhování tou nejmenší zábranou. Pojďme se společně podívat na to, jak proces stěhování co nejlépe zvládnout. Zároveň si připomeňme formality, během kterých se při stěhování domů neobejdeme.

Se stěhovací firmou Podrazil můžete hodit veškeré starosti za hlavu

V případě stěhování domu se většinou neobejdete bez stěhovací firmy. Využijte služby stěhovací firmy Podrazil a přestěhujte se rychle a bez zbytečných starostí. Firma disponuje širokým vozovým parkem a přestěhuje Vám tak veškerý nábytek a vybavení v rekordním čase. Nezáleží přitom, zda se stěhujete jen o vesnici vedle nebo přes celou republiku. 

Celý proces stěhování a vypracování časového harmonogramu je v jejich režii a Vy se tak nemusíte o nic navíc starat. Veškeré stěhování je pojištěno a pečlivě monitorováno. Nemusíte tak mít starost o jakékoliv potíže s potenciálně vzniklou škodou. 

Přihlášení nového domu na stavebním úřadě

Při stěhování do domu, který není ještě přihlášen, Vás čeká proces kolaudace. Smyslem kolaudace je předat na stavební úřad žádost o užívání stavby s potřebnými dokumenty. Mezi dokumenty patří záznam o stavbě, revize připojení plynu, revize připojení elektroinstalace nebo revize komínu. Po schválení je poté potřeba zažádat na příslušném úřadě o číslo popisné a přihlásit se na finanční úřad. 

stehovani-je-pojištění_PR_podrazil

Vyřízení formalit v novém bydlišti

Pokud se stěhujete do již zkolaudovaného domu, čekají Vás formality spojené pouze s Vaší osobou. Nezapomeňte tedy jako první přehlásit své trvalé bydliště na adresu nového domu. Následně navštivte městský nebo obecní úřad, kde se nahlásíte jako obyvatelé místní lokality.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *