malá kuchyně
Interiér

Prakticky řešená kuchyňská linka na malém prostoru? Jděte na to chytře!

I v malý byt můžeme zařídit tak, aby byl prostorný. Je ovšem třeba postupovat s rozmyslem. A u malé kuchyně to platí dvojnásob.

Na vaření potřebujeme prostor

Každý, kdo alespoň občas vaří, dobře ví, že v kuchyni je třeba mít dostatek místa na práci. Zejména při přípravě složitějších pokrmů potřebujeme prostor pro krájeni, strouhání, odkládání připravených přísad.

Jak prakticky a chytře zařídit malou kuchyň

Velkou kuchyň vybavíme snadno. Pokud jsme ale limitováni stísněnějšími prostorami nebo atypickým rozměrem, musíme na to jít od lesa a předem si důkladně promyslet, jaké nároky na kuchyňskou linku klademe. Zejména malá kuchyně v paneláku nebo ve starší zástavbě jsou často pořádným oříškem. Najít účelné a pohodlné řešení kuchyně do L nebo do U, které odpovídá současným trendům, není snadné.

Usnadněte si úklid aneb vše má mít své místo

V kuchyni je třeba udržovat pořádek a zajistit dostatečnou hygienu. A jak si úklid co nejvíce usnadnit? V každé, a zejména v malé kuchyni, je důležité, aby věc měla přesně vymezené místo. Kuchyňský robot, mixér, fritéza i toaster a kompaktní gril by měly mít své pevně dané stanoviště. I nalá kuchyňská linka, která má praktické uspořádání, nám dokáže poskytnout dostatečný komfort.

Využijte veškerý prostor

Kořenky a dózy s potravinami je ideální umístit do nástěnných poliček, ve kterých nebudou překážet na pracovní ploše kuchyňské linky. Příbory můžeme uložit do zásuvek, k uchycení kuchyňských nožů oceníme magnetický držák na zeď. A pro většinu ostatního kuchyňského náčiní jsou ideální závěsné systémy.

Jaká je ideální kuchyňská linka pro malé kuchyně?

Jako řešení pro ty, kteří musí využít každý centimetr místa, máme tip na výrobce kuchyní. Nabízí širokou škálu provedení, která uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *