bazeny_sulc_cz_PR
Dům a Zahrada

Jak připravit na zimu zahradní bazén?

Zahradní bazény jsou chloubou každé zahrady a v létě ideálním společníkem pro osvěžení v horkých dnech a místo k zaslouženému relaxu. Musíte však mít na mysli, že Váš bazén bude muset přečkat i studené zimní dny, které se pomalu ale jistě blíží. Pojďme se společně podívat, jaké bazény jsou ideální do jakéhokoliv počasí a jak takový takový zahradní bazén připravit na zimu.

Zapuštěný zahradní bazén je ideální do každého počasí 

Během volby mezi bazénem zapuštěným či nadzemním doporučujeme z praktického i estetického hlediska zvolit bazén zapuštěný. Nejenže Vám v létě poskytne ten nejlepší komfort a bezstarostný vstup do vody, ale nebudete se bát o poškození jeho kvality při zimním nepříznivém počasí. Zapuštěný zahradní bazén je odolný vůči mrazu a jeho zasazení v zemi představuje ochranu před nepříznivými přírodními vlivy jako je déšť nebo silný vítr. Navíc se k těmto zapuštěným zahradním bazénům nabízí velké množství druhů zastřešení bazénu, které bazén chrání po celý rok.

zahradní_bazény_sulc_PR

Důležité kroky k zazimování zahradního bazénu

Zazimování bazénu se doporučuje ve chvíli, kdy se noční teploty vzduchu dostanou k bodu mrazu a teplota vody k 10 °C. Správným zazimováním si zajistíte bezproblémové fungování bazénu do budoucna. Zároveň Vám ulehčí zpětné uvedení bazénu do chodu s příchodem jara. Základem ideálního zazimování bazénu je odstranit z vody nečistoty a vysát dno bazénu bazénovým vysavačem. Rovněž vyjměte schůdky, odpojte filtraci, ohřev vody a všechny hadice. Demontované řídící jednotky umístěte na suché a teplé místo. Důležité je upravit hladinu vodu, kterou snižte cca 10 cm pod skimmer. Nakonec použijte zazimovací roztok, který Vám omezí tvorbu řas, minerálních zákalů a usazování sedimentů. Pokud nedisponujete zastřešením bazénu, nezapomeňte zahradní bazén přikrýt plachtou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *