Pro kutily

Odstranění vteřinového snadno a jednoduše

Vteřinové lepidlo lepí většinou dobře a opravdu rychle. Není však nic horšího, než když si s ním potřísníte ruce nebo vám ukápne někam, kam nechcete a vy se ho potřebujete co nejdříve zbavit. Můžete si zakoupit odstraňovač vteřinového lepidla, nebo použít naše triky, jak vteřinové lepidlo z některých povrchů odstranit. 

Odstranění lepidla z pokožky

  • Horká voda– do misky s horkou vodou ponořte prsty, které se ve vodě začnou potit, dojde k vylučování mastnoty a ta lepidlo od kůže oddělí.
  • Sůl– do misky se solí přidejte trochu vody, utvořte hustší kaši a tou mněte postiženou kůži. Ruku opláchněte a do dlaně nasypte trochu soli, kterou mněte bez vody. Lepidlo se bude kus po kuse odlupovat.
  • Olej– prsty s lepidlem ponořte do oleje, nechte ho uvolnit a sloupněte.
  • Aceton– potírejte místo acetonem nebo odlakovač na nehty.

Odstranění lepidla ze dřeva

  • Odškrábnutí nehtem– pokud lepidlo ukápne ve slabší vrstvě, zkuste ho nejdříve odstranit pomocí nehtu a jednoduše seškrábnout.
  • Aceton– kapku lepidla na lakovaném dřevě krouživými pohyby otřete kouskem hadru, namočeném do acetonu. Pak pomocí gumové špachtle lepidlo odloupněte. Nepoužívejte kovové špachtle. Nakonec dřevo omyjte mýdlovou vodou.
  • Obroušení– pokud je na dřevě lepidla opravdu hodně a nic nezabere, vezměte smirkový papír a dřevo opracujte. Jakmile lepidlo odstraníte, dřevo očistěte a nalakujte.

Odstranění lepidla z plastu

Připravte si čistý líh a hadřík, který do lihu namočíte a budete jím otírat potřísněné místo tak dlouho, dokud lepidlo nezměkne. Pak jej sloupněte a zbytky lepidla odstraňte hadrem namočeným v saponátu.

Odstranění lepidla z látky

Zabere voda, do které látku s lepidlem namočíte a důkladně vymácháte. Většina lepidla by se měla po chvilce sama uvolnit. Podobně jako u dřeva můžete zkusit použít aceton, protože jde o účinné rozpouštědlo.

Odstranění lepidla ze skla

Na sklo použijte žiletku a kousek po kousku lepidlo odškrabujte. Dejte pozor, aby se sklo nepoškrábalo. Jakmile bude lepidlo pryč, jemným hadříkem a vodou s mýdlem skleněnou plochu omyjte.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.