Mechový obraz
Interiér

Novinka do vašeho domova dekorační mech

Mechové stěny a obrazy jsou v poslední době stále oblíbenější dekorací, která se objevuje ve firmách, na pracovištích, ale i v běžných domácnostech. Přírodní mech představuje velmi krásný doplněk, který nevyžaduje zalévání, jako pokojové rostliny. 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90

Mechové stěny a obrazy jsou jedinečnou dekorací na zeď. Přírodní mech je velmi oblíbeným zeleným doplňkem mnoha domovů, firem a kanceláří. Tento kousek přírody velmi pozitivně ovlivňuje naši psychiku člověka, snižuje napětí a stres. Stěny lze vyrobit na míru z několika druhů mechů v mnoha barvách. Dá se kombinovat s dalšími přírodními produkty, jako jsou sušené bonsaje a stabilizované rostliny. Dekorační mech je krásná a zdravá dekorace, která vytvoří jedinečnou interiérovou dekoraci. 

Co je stabilizovaný mech

Jde o 100% přírodní mech pocházející z ekologicky ošetřovaných lesů. Mech se mumifikuje a jeho vlhkost se nahrazuje ekologickým a snadno odbouratelným konzervantem, díky němuž si mech udrží přirozený vzhled a strukturu. Může jít o sobí, kopečkový i plochý mech v různých kombinacích. Základem je obvykle plochý mech tmavší barvy, který pokryje větší plochu a k němu se přidávají světlejší odstíny kopečkového nebo sobího mechu neboli lišejníku, což vytváří jedinečný 3D efekt. Norský sobí mech, který je doplněný o plochý a kopečkový mech je vhodný do jakéhokoliv interiéru.

Norský sobí mech

Jaké vyžaduje podmínky

Mech je na rozdíl od běžných rostlin téměř bezúdržbový. Nemusíte jej zalévat ani mlžit. Optimální teplota je od 5 do 30 °C a vlhkost od 40 do 60 %. Těchto podmínek snadno dosáhnete v každém interiéru. Životnost správně udržovaného mechu převyšuje minimálně 7 let. Mech by neměl být v přímém kontaktu s vodou, vystaven přímému slunečnímu záření a nacházet se blízko radiátorů či krbů. Nesvědčí mu kontakt s některými chemikáliemi ani příliš vysoká vlhkost. Dobře však snáší klimatizované prostory. Je antistatický proti prachu a stačí jej očistit vlhkým hadrem. Mechy jsou ošetřené, nejsou napadány plísněmi a jinými škůdci díky mumifikaci. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *