Pro kutily

Řezání vodním paprskem představuje efektivní způsob opracování řady materiálů

V domácnosti, ale zejména při výrobě mnoha produktů a polotovarů ve výrobních halách se stále častěji uplatňuje vodní paprsek, s nímž se dá velmi přesně nařezat prakticky jakýkoliv tvrdý materiál. Je jasné, že pakliže chcete dodat kvalitně provedené a přesně tvarované dlaždičky či jiné předměty, které pak použijete v domácnosti, je nutné se obrátit na zkušené odborníky. Ti pak kromě jiného využijí právě tvarové řezání vodním paprskem.

Jaký je princip řezání pomocí vodního paprsku?

Pokud jde o samotnou technologii, přináší hned několik zásadních výhod. Řezání vodním paprskem je moderní metodou, na niž je však zapotřebí mít odpovídající vybavení. V zásadě vždy funguje tak, že pod vysokým tlakem skrz trysku proudí voda, která má natolik velkou sílu, že je schopna snadno provést řezy i na velmi tvrdých materiálech, a to včetně kovu. Dále se vodní paprsek používá kupříkladu v případě řezání hliníku, mosazi, mědi a bronzu.

Vodní paprsek je šetrný a účinný

Přesnost řezání vodním paprskem není jedinou výhodou. Lze ocenit rovněž čistotu práce, neboť při manipulaci se strojem nevzniká žádný polétavý prach. Kromě toho při provádění činnosti materiál ani v přímé blízkosti řezu není narušený, je-li vodní paprsek dostatečně tenký a silný.

Odborné provádění tvarového řezání vodním paprskem

Tato metoda se dnes už zcela běžně používá ve velkých strojírenských podnicích, ale i v menších firmách. Příkladem budiž společnost Zámečnictví Němec, s.r.o., o níž se lze více informací dozvědět na jejích webových stránkách www.zamecnictvinemec.cz. Firma provádí kromě řezání vodním paprskem ještě svářečské a zámečnické práce, CNC soustružení, laserové řezání a mnohé další činnosti. Vodním paprskem jsou její zaměstnanci na moderních strojích schopni nařezat prakticky jakékoliv tvary ve 2D. Služeb společnosti mohou využít kupříkladu řemeslníci, ale i firmy, případně fyzické osoby jako majitelé nemovitostí atp.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *