Interiér

Bílý apartmán vám rozjasní každý den

Bílo-bílý interiér není vůbec nudný. Každá barva má vlastní škálu odstínů. Některé z těchto tónů jsou na první pohled téměř identické. Při bližším pohledu zjistíte, že se přece jen od sebe trochu liší.

Bílý apartmán

Bílo – bílý interiér není vůbec od věci a nejde o žádný bláznivý nápad, kdy bude interiér jednotvárný a chladný. Pokud si dáte záležet na tom, abyste sladili veškeré aspekty vašeho interiéru tak, že budou všechny použité tóny vámi zvolené bílé barevné škály dokonale sedět k sobě, výsledek bude úžasný. Bílá barva nejlépe odráží světlo, a to až 80 %. Opticky zvětšuje prostor, dodá do interiéru lehkost, vzdušnost a čistotu.

Bílý apartmán

Bílý apartmán

Bílá rozjasní interiér

Byt či apartmán není jen několik nezávislých místností, ale jeden jednolitý celek. Tak k němu přistupujte. Měli bychom se vyhnout přílišné fádnosti, nezajímavosti, a to obzvláště, pokud použijeme škálu bílé barvy. Mezi mnoha odstíny bílé rozlišujeme odstíny studené a teplé.

Bílý apartmán

Bílý apartmán

Barevná škála bílé

Chcete-li proniknout do světa interiérového designu, je třeba se naučit rozpoznávat několik konkrétních základních odstínů bílé barvy. Označení nejsou doslovně přesná, ale měl by vám rozumět i interiérový návrhář.

Bílý apartmán

Paleta bílé barvy ve studeném tóny

Mezi základní stavební kameny bílé patří cukrově bílá, pronikavá a zářivá. Zastřená bílá, je pak špinavě bílá, připomíná zapranou bílou barvu. Sklovitá nebo nebeská bílá či běloba je zářivě, čistě bílá barva s jemným nádechem lehce modrého tónu. Zemitá bílá je hutná, díky čemuž dokáže přebít i tmavší barvy v interiéru.

Bílý apartmán

Teplé odstíny bílé

Mléčná, smetanová, vaječná i krémová jsou odstíny s různou mírou intenzity okrového a žlutého stínu, která bílé dává hřejivost. Může to být i lasturová bílá v barvě mušlí, sépiově bílá anebo slonová kost.

Bílý apartmán

Bílý apartmán

Zapojte hru světel a stínů

Podstatnou úlohu v tmavých místnostech hraje osvětlení. Důležité je zvolit vedle centrálního světla i několik doplňkových lamp a bodovek. Ta vnesou jas i do temných koutů místnosti. Tmavé interiéry je vhodné osvětlit i pomocí několika ostrůvků světla, nástěnnými, stojacími i stolními lampami. Hra světel a stínů je důležitá i v bílém interiéru.

Bílý apartmán

Zdroj: homedsgn.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.