Dům a Zahrada

4 rady, jak na správné zazimování zahradního nábytku

Po každé sezóně přichází na řadu úklid zahradního vybavení včetně nábytku. Aby si však zahradní nábytek zachoval svůj krásný vzhled a byl připraven na další rok, je nutné vědět, jak na správné zazimování. To se liší podle toho, z jakého materiálu je zahradní nábytek vyroben. Pomoci vám mohou následující čtyři rady.

Poctivé očištění zahradního nábytku

Základním krokem před zazimováním zahradního nábytku je jeho důkladné očištění od nečistot. To znamená odstranění hrubé špíny. K tomu přidejte i důkladnější čištění v podobě omytí jemným hadříkem, ať odstraníte i jemnější prach. Před uložením na zimoviště zároveň nechte nějakou dobu nábytek oschnout.

Ošetření dřeva

Nejvíce péče zpravidla vyžaduje dřevěný zahradní nábytek. Ten je potřeba nejdříve očistit a potom ještě ošetřit vhodným přípravkem. Ideální volbou je například teakový olej, který bude o dřevo pečovat a pomůže zachovat jeho strukturu i požadovanou barvu. Nanášení oleje provádějte hadříkem, houbičkou nebo například flanelovou košilí, s jejíž pomocí se olej dostane do všech záhybů. Nezapomeňte také na spodní a zadní stranu nábytku, která také potřebuje ošetření.

Výběr vhodného místa pro skladování

Venkovní nábytek je potřeba na zimu uskladnit na správné místo. Aby nedocházelo k rozvoji plísní a jiného poškození, je nutné vybrat větrané a suché místo. Ideální bude garáž, technická místnost nebo dostatečně velký zahradní domek.

Kvalitní zahradní nábytek

Jedním z důležitých předpokladů pro správné zimování je především výběr kvalitních kousků zahradního nábytku. Pořádný nábytek na terasu by měl navíc mít výhodu v tom, že se dá složit, takže ušetříte trochu místa potřebného pro skladování. Díky kvalitě a v kombinaci s poctivým ošetřováním a správným zimováním vydrží nábytek na zahradu opravdu mnoho let.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *